2x20 Rzeczpospolita Morska 2x20 Rzeczpospolita Morska
139
BLOG

E.E. Mitropoulos - Rok Marynarza

2x20 Rzeczpospolita Morska 2x20 Rzeczpospolita Morska Gospodarka Obserwuj notkę 1

Rok marynarzaMiędzynarodowa Organizacja Morska (IMO) zdecydowała zadedykować bieżący rok przewoźnikom morskim poprzez wybranie jako temat przewodni dla Światowego Dnia Morza: „2010: Rok Marynarza”. Naszym zamiarem jest wyrażenie uznania osobom zatrudnionym przy przewozach morskich – mężczyznom i kobietom na całym świecie – za wyjątkowy i zbyt często pomijany wkład w nasze szczęśliwe życie.

Dokonamy tego z głębokimi wyrazami uznania, doceniając nadzwyczajne usługi, które świadczycie codziennie w waszym życiu zawodowym, często w niebezpiecznych okolicznościach, dostarczając ponad 6,5 mld ludziom pszenicę, z której pieczony jest nasz codzienny chleb, gaz i ropę, która ogrzewa nasze domy i napędza nasze samochody oraz upominki, którymi się dzielimy i cieszymy w gronie naszych rodzin i przyjaciół w tym świątecznym okresie.

W IMO jesteśmy i zawsze byliśmy świadomi ważnej roli, jaką odgrywacie w pomaganiu nam osiągnięcia bezpiecznych, pewnych i skutecznych przewozów na czystych oceanach – celów, które my, jako agencja działająca pod auspicjami Narodów Zjednoczonych obarczyła przepisami o żegludze międzynarodowej i które jako członek globalnej społeczności morskiej wyznaczyliśmy sobie sami. Zatem, przyszłoroczny Światowy Dzień Morza będziemy świętować z dumą towarzyszącą Waszemu wkładowi w nasze cele, we wspomaganiu ponad 90% światowego handlu i w zrównoważony rozwój ludzkości.

Aby tego dokonać, zapewniamy Was również, że my, którzy jesteśmy odpowiedzialni za międzynarodowy reżim regulacyjny i którzy służymy żegludze z wybrzeża, rozumiemy te ekstremalne naciski, którym stawiacie czoła i w rezultacie podchodzimy do naszych własnych zadań ze szczerym zrozumieniem dla pracy, którą wykonujecie. Jednocześnie będziemy poszukiwać i damy impet kampanii: Go to Sea!”, która rozpoczęła się w listopadzie 2008 w celu przyciągnięcia nowej krwi do przemysłu żeglugowego, a w szczególności w celu zachęcenia młodych ludzi, by poszli w Wasze ślady i stali się marynarzami jutra.

Rozpoczęliśmy tę kampanię wspólnie z Międzynarodową Organizacją Pracy, „Okrągłym Stołem” organizacji przewozowych (Międzynarodowa Izba Żeglugi, Międzynarodowa Federacja Żeglugi, BIMCO, Międzynarodowe Stowarzyszenie Niezależnych Armatorów Tankowców oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Armatorów Floty do Przewozu ładunków Suchych) i Międzynarodową Federacją Pracowników Żeglugi, którzy przyłączą się do nas w obchodach Roku Marynarzy.

Jako ostatnią, ale najważniejszą sprawę pragniemy przekazać Wam jasną wiadomość, że cała społeczność żeglugowa rozumie i dba o Was – co widać po wysiłkach, które podejmujemy, aby traktowano Was sprawiedliwie, gdy statek, na którym pracujecie, ulegnie wypadkowi; aby zagwarantowano Wam opiekę, gdy zostaniecie opuszczeni w porcie oraz ochronę, gdy praca zaprowadzi was na tereny zajęte przez piratów, aby nie pozostawiono Was bez pomocy i wsparcia, gdy znajdziecie się na morzu w potrzebie. 1,5 miliona przewoźników obsługujących codzienne potrzeby ponad 6,5 mld obywateli na całym świecie! To fakt, który pozostaje niezauważony albo jest uznawany za oczywisty przez większość, a powinien być rozgłaszany głośno i wyraźnie. Marynarze na całym świecie zasługują na nasz szacunek, uznanie i wdzięczność i w 2010 roku my w IMO postanowiliśmy sprawić, że świat dostrzeże Waszą wyjątkową rolę i wkład oraz szczególny dług , który każdy z nas zaciąga względem Was. Dziękujemy za to!

Składamy najlepsze życzenia w Roku Marynarzy – i życzymy bezpiecznego powrotu do domu!

 

E.E. Mitropoulos - Sekretarz Generalny IMO


Największa liczba marynarzy w Europie to Polacy.

13680

Eugeniusz Kwiatkowski Archiwum Morskie Eugeniusza Kwiatkowskiego O E.Kwiatkowskim » Przypomnienie: 1888-1974 ► 121 Urodziny ► Kręgosłup północ-południe (D.Filar) ► Kwiatkowski, de Gaulle... (J.Steinhoff) ► Wolne Miasto Gdańsk - sierpień 1939 ► 28-29 sierpnia 1939 (dziennik) ► 25-27 sierpnia 1939 (dziennik) ► 23 sierpnia 1939 - Spotkanie na Zamku ► 22 sierpnia 1939 (dziennik) ► Gospodarka Wolnej Polski 1919-1939 - 1989-2009 Katalog 2x20 » KATALOG GŁÓWNY Polska tyłem do Bałtyku ► Organizacje pozarządowe ► Bezpieczeństwo energetyczne Polski ► Korupcja - jesteśmy za? ► Cztery reformy rządu Jerzego Buzka ► Polska wieś odmieniona ► Polski hydraulik ► Podatki ► Kuroniówki, sławojki, orliki, schetynówki ► EURO 2012 ► Autostrady ► Polska - Rosja - Ameryka ► Polska w Unii Europejskiej ► Plan Balcerowicza ► "Ustawa Wilczka" ► Denominacja i niezależność NBP ► Giełda Papierów Wartościowych ► Niezależni ekonomiści i ośrodki opinii (think tanki) ► Zanik roli związków zawodowych ► Prywatyzacja ► Polska prywatna przedsiębiorczość ► Denacjonalizacja - śmierć sektora państwowego ► Pracodawcy, przedsiębiorcy, samorząd gospodarczy ► SKOK ► Zapraszamy do kontaktu biuro@kwiatkowski.edu.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka